Otroci iz vrtca pri Oš. Antona Trstenjaka Negova so se z avtobusom odpeljali v Polarno deželo.

Komaj so čakali prihod avtobusa, saj jim je že sama vožnja bila v veliko veselje. Nekateri otroci so povedali, da se z avtobusom peljejo prvič. V vrtnem centru Kurbus, nas je pričakala prijazna uslužbenka, ki nas je pospremila do zelišč. Otroci so jih vonjali, tipali in spoznavali njihove značilnosti. Uslužbenka nam je pripravila še mini delavnico, sajenja semen.  Otroci so spoznali kaj potrebujejo za uspešno rast rastlin nato pa je vsak svoj lonček oplemenitil še z semeni. Pot nas je nato vodila v Polarno deželo, kjer smo videli tjulne, pingvine, severne medvede, velike ledene skale ter ledene sveče. Otroci so spoznali tudi iglu v katerem so zelo uživali, saj je v njem bila čarobna zimska dežela, ki jih je popeljala še v pravljični svet. Ogledali smo si tudi kratko animacijo, ki je govorila o problemu globalnega segrevanja. Pot nas je vodila do avtobusa, s katerim smo se odpeljali proti vrtcu Negova. Otroci so na izletu zelo uživali, med potjo opazovali naravo, domov pa odnesli čudovite vtise, ki so jih delili tudi s svojimi starši. Zahvaljujemo se občini Gornja Radgona, ki nam je omogočila prevoz do Gornje Radgone in vrtnemu centru Kurbus na Meleh, ki nam je omogočil ta čudovit in nepozaben dan.

Več o izletu si ogledate v galeriji.

Zapisala: Brigita Pal, vzgojiteljica predšolskih otrok- pomočnik vzgojitelja