6. marec je posvečen varčevanju energije, zato smo se te teme lotili tudi mi v vrtcu. Otroci so razmislili, kako bi lahko oni sami prispevali k smotrnejši izrabi energije. Iskali so različne vire energije v svojem domačem kraju in izdelali plakat. V eni od igralnic so se celo domislili »varčnih detektivov«, ki bodo s svojim budnim očesom vsak dan spodbujali druge otroke k varčevanju električne energije.

V začetku marca pa praznujemo še en pomemben praznik, posvečen vsem ženskam, ki so se nekoč pogumno borile za svoje pravice do dela in svobode. To je mednarodni dan žena. Otroci so v ta namen izdelali skromna darilca za svoje mame in babice in jih na ta način obdarili za njihovo dobroto in ljubezen, ki jim jo posvečajo.

Počasi na naša vrata že trka pomlad, prvi topli sončni žarki so že prebudili pomladne cvetlice in po vrtcu že odmevajo pomladni napevi.

Toplo se je prismejalo

sonce čez goro.

Snežec solzo je potočil,

pa je vzel slovo.

Teloh solzico popil je

in se razcvetel,

za spomin na beli snežec

nosi cvetek bel (Neža Maurer).

Zapisala: Melita Rader, dipl. vzg.