Vrtec se je letos priključil decembrski humanitarni akciji, ki jo šola OŠ dr. A. Trstenjaka Negova izvaja že več let. Akcija TRIJE ZIMSKI BOTRI (www.trijezimskibotri.si) že sedmo leto zapored razveseljuje otroke iz socialno ogroženih družin in se izvaja pod vodstvom Zveze prijateljev mladine Slovenije. Lani je darila dobilo čez 2000 otrok iz vse Slovenije.

Namen akcije je, da otroci v predprazničnem času slišijo nekaj o otrocih, ki čutijo pomanjkanje in jim starši ne morejo uresničiti niti najmanjših želja, saj nimajo za osnovno preživetje.

V akciji smo zbrali otroci iz vrtca, učenci in učitelji skupaj 226 €, ki smo jih porabili za nakup daril za 5 socialno ogroženih otrok, med njimi za dve deklici Sijo, staro 2,5 leti in Evo, staro 5 let. Obe deklici sta napisali oz. narisali svoja pisma trem dobrim možem.

Zahvaljujemo se vsakemu, ki je prispeval kakšen evro.

mag. Blanka Mlakar, svetovalna delavka in vodja humanitarne akcije