V prazničnem decembru, ko po domovih zadiši po sveže pečenih piškotih in se v vrtcu zasliši praznična pesem, ne pozabimo, da najlepša darila nosimo v srcih. Naše poslanstvo je otrokom približati tiste prave in pristne vrednote. Ena pomembnejših vrednot v našem vrtcu je zdravje. Zato smo obisk dedka Mraza želeli popestriti z dramsko igro: Škratopekarija, katere rdeča nit je bila prav vrednota zdravja. Otroci so lahko preko zanimivih komičnih situacij, sami ugotavljali, kaj je palček Lučko počel narobe, da je tako hudo zbolel. Skupaj z Lučkom in Škratopekom so sestavili zdrav recept za medenjak, ki ga je zaradi samih zdravih sestavin ozdravil. Ker je škratek sedaj bil zdrav, je lahko skupaj z Škratopekom pomagal dedku Mrazu razdeliti darila. Daril so bili deležni otroci vrtca prav tako pa tudi otroci, ki vrtca ne obiskujejo.

Mi vsi pa ne pozabimo, da je naše poslanstvo otrokom prenesti čim več dobrih vrednot, saj jih bodo v življenju še kako potrebovali.

Da pa bo branje bolj slikovito si lahko fotografije dogodka ogledate v galeriji.

Zapisala: Romanca Rapold, dipl.vzg