Namen izvajanja zdravstvene vzgoje v vrtcu je predvsem ozaveščanje o zdravem načinu življenja in ozaveščanje o posledicah nezdravega življenja. Želimo si, da bi glas o zdravju prišel tudi v družine otrok. Vzajemnost vrtca in družine otroka je prvi korak pri krepitvi zdravja. Starši, vzgojitelji ter zdravstveni delavci so otrokov prvi zgled, če bodo otroci začutili, da odrasli uživajo v zdravem načinu življenja, ga bodo tudi sami ponotranjili. Preko različnih dejavnosti, v sodelovanju z  Zdravstvenim domom Gornja Radgona učimo otroke spoštovati zdravje. V ta namen nas delavci Zdravstvenega doma mesečno obiščejo ter izvajajo dejavnosti na temo zdravja zob, varstva pred poškodbami, varstvo pred nalezljivi boleznimi.

Več o dogajanju si lahko ogledate v galeriji.

Zapisala: Romanca Rapold, dipl.vzg