Spoštovani starši,

ob ponovnem odprtju vrtca smo za vas pripravili nekaj napotkov in ukrepov, ki jih bomo v vrtcu Negova izvajali. Potrebno bo nekaj prilagoditev z naše in vaše strani, za kar se vam že vnaprej zahvaljujemo.

Želimo si, da bo ponovna vključitev v vrtec za otroke pozitivna, zato se bomo resnično potrudili in jim zagotovili varnost in dobro počutje, saj bo izkušnja bivanja v vrtcu tako kljub trenutnim razmeram prijetna. Iskreno se vam zahvaljujemo za vašo potrpežljivost in razumevanje v času razglasitve izrednih razmer in zaprtja vrtca ter se veselimo ponovnega srečanja z vami. Vsi otroci, ki bodo v ponedeljek pričeli obiskovati vrtec, ostanejo v svojih igralnicah, z njimi bo njihova vzgojiteljica.

Navajamo nekaj ukrepov, ki se tičejo vašega gibanja v vrtcu. Prosimo vas, da jih za zagotavljanje varnosti vas in vašega otroka ter vseh zaposlenih vrtca upoštevate.

Lep pozdrav,

kolektiv vrtca pri OŠ dr. Antona Trstenjaka Negova

HIŠNI RED VRTCA PRI OŠ. DR. ANTONA TRSTENJAKA NEGOVA V ČASU RAZHAJANJA VIRUSA COVID-19

PRIHOD IN ODHOD IZ VRTCA:

• V vrtec vstopate z masko.
  • Ob vstopu v vrtec si razkužite roke.
  • Od ponedeljka, 1.junija bo  jutranje zbiranje otrok ponovno potekalo v prostorih vrtca do 7.30 ure za vse otroke, ki obiskujejo vrtec. Po 7.30 uri se otroci iz oddelkov 3 – 5 let in 4 – 6 let zbirajo v igralnici v šoli. Prav tako bo popoldansko zbiranje otrok po 15.00 uri organizirano v prostorih vrtca ali na igrišču.
  • Vzdržujte razdaljo 1,5 – 2 m do vzgojiteljice, drugih otrok in staršev.
  • V garderobi vrtca sta lahko hkrati največ 2 starša.
  • V garderobi vrtca v šoli so lahko hkrati največ 3 starši.
  • Zadrževanje v prostorih vrtca in šole ni dovoljeno.
  • Priporočamo, da otroka v vrtec pripelje odrasla oseba iz istega gospodinjstva.

V VRTEC LE ZDRAVI OTROCI!

• Otrok, ki kaže kakršnekoli bolezenske znake (povišana telesna temperatura,kašelj, glavobol,  izcedek iz nosu, driska…)  v vrtec NE BOMO SPREJEMALI!
  • Glede na potrebe, ki ste jih zapisali na obrazcu Prijava otroka v vrtec je odpiralni čas vrtca od 5:30 do 16:00.
  • Če bo otrok v času bivanja v vrtcu začel kazati znake akutne bolezni dihal, ga bomo takoj izolirali v poseben prostor in vas o tem takoj obvestili.

NOŠENJE IGRAČ V VRTEC

• Otroci naj NE prinašajo igrač in knjig od doma!
  •  DOVOLJENE so »ninice« in dude, ki jih bomo shranili za vsakega otroka posebej za čas med spanjem.
  • Otroci se bodo v vrtcu igrali z igračami, ki jih lahko vsakodnevno razkužujemo in drugimi materiali, ki jih lahko po uporabi zavržemo.