»PRIHAJAM, TETKA JESEN MED VAS

OLEPŠALA VAM BOM TA JESENSKI ČAS.

LISTKE POBARVALA,

ZRAK OHLADILA,

ZIMO PRIPELJALA IN SE POSLOVILA.

GOTOVO VAM BO Z MANO LEPO

IN V MOJIH JESENSKIH BARVAH TOPLO.«

Tako se nam je tetka jesen najavila, da nas obišče.

Najprej je obiskala najmlajši skupini otrok, jim predstavila jesenske plodove, ki so jih lahko potipali, ovohali in okušali, nato so otroci skupaj z vzgojiteljicami tetki zapeli pesmico o Kostanjčku zaspančku. Tetki so prisluhnili ob glasbeni pravljici Razbita buča in se posladkali z jesenskimi plodovi.

Nato je obiskala starejše tri skupine v šoli. Razveselila jih je z jesenskimi plodovi, glasbeno pravljico Razbita buča in jih obdarila z grafomotoričnimi nalogami, ki jih bodo lahko reševali skupaj z vzgojiteljicami. Na koncu so se skupaj fotografirali in si obljubili, da se vidijo naslednjo jesen.

Obiskala je še drugi razred v šoli, tudi učenci drugega razreda so jo lepo sprejeli in ji prisluhnili, prepoznali so skoraj vse jesenske plodove, ki jim jih je predstavila.

Tetka jesen se bo vrnila čez eno leto, ko se narava obarva v čudovite rjave, rumene in rdeče odtenke.

Zapisala Jasmina Paldauf, dipl. vzg.