Spoštovani starši,

glede na vaša povpraševanja, vam želimo podati informacije glede plačila vrtca v času epidemije.

V okrožnici z dne, 28. 1. 2021, nas je MIZŠ obvestilo, da so plačila vrtci oproščeni le starši, katerih otroci obiskujejo vrtce v »črnih regijah«.

Ker se naš vrtec trenutno nahaja v »rdeči regiji«, ste starši dolžni plačati vrtec od 26. 1. 2021. V primeru odsotnosti otroka iz vrtca pa se vam odštejejo stroški neporabljenih živil.

Skupnost vrtcev Slovenije se je že obrnila na ministrstvo, saj je ta okrožnica MIZŠ z dne, 28. 1. 2021, v nasprotju s prejšnjo okrožnico, v kateri je bilo navedeno, da bo vlada RS v PKP8 vključila odločbo, da bodo starši, ki v času epidemije ne bodo pripeljali otroka v vrtec, upravičeni do oprostitve plačila.

V primeru novih pojasnil vas bomo o tem obvestili.

Hvala za razumevanje in prijazen pozdrav.

Ravnateljica vrtca:

Mag. Slavica Trstenjak