PUSTNA

čiri – biri netopirji,

pika – poka pika – pok…

Raja sto in sto otrok!

Pa je spet prišel pust širokih ust. Ponovno so namesto otrok v vrtec prišli »pikapolonice, muce, zajčki, policaji, klovni, medvedki, princeske, vojaki, piloti,…«.  Za en dan so se otroci spremenili v bitje, oziroma lik, ki ga občudujejo in se z njim poistovetijo. Kakšne pustne maske bodo letos imeli, otroci razmišljajo kar nekaj časa pred pustom in se zelo veselijo tega dne. Zanimivo je opazovati tudi kako se vživijo v vedenje likov, ki ga predstavljajo. Deklice se rade spremenijo v vilinska bitja kot so princeske, kraljične, čarobne vile, fantje pa v risane junake, ki so zmeraj zelo pogumni. Razmišljanja o tem, v kaj se bodo našemili, buri otroško domišljijo, izvedba nekaterih pustnih mask pa vključuje tudi kreativnost in ustvarjalnost njihovih staršev. Pustni dan v našem vrtcu je potekal v veselem vzdušju. Vsaka skupina otrok si je pripravila pustno rajanje, seveda pa smo na ta dan pojedli tudi obilico sladkih krofov. V vrtcu nas je obiskal tudi kurent, katerega so se otroci zelo razveselili. Skupaj smo na igrišču vrtca zaplesali, najstarejša skupina otrok pa se je odpravila tudi na pustno povorko po kraju.  Najlepše pri vsem tem pa so iskrice veselja v otroških očeh in navihani nasmehi na obrazih.

Zapisala: Slavica Marinič  vzg. predšolskih otrok – pomočnik vzgojitelja