Valentinovo ali praznik svetega Valentina se praznuje 14.2. in je tradicionalni dan, ko si v nekaterih kulturah zaljubljenci izkazujejo ljubezen.

Preko različnih socialnih iger in zgodbic smo spoznali praznik valentinovo. Otroci so povedali, koga vse imajo radi… Povedali so še, da imajo radi svoje prijatelje v vrtcu in šoli. Ugotovili so, da je v šoli zelo malo učencev zaradi epidemije. V tem času se otroci in strokovni sodelavci ne družimo. Otroci so povedali, da zelo pogrešajo svoje prijatelje iz sosednjih igralnic, skupna druženja, igre, sprehode, glasbeno plesne dopoldneve ter vsa dopoldanska in popoldanska druženja. S sodelavko sva se že v začetku šolskega leta dogovorili in zapisali v letni delovni načrt, da bomo preko različnih dejavnosti sodelovali z učenci šole. Zaradi trenutnih razmer nam to ni dovoljeno. Veliko smo se pogovarjali o prijateljih iz šole in eden izmed otrok je povedal, da bi jim za valentinovo kaj podarili. Tako smo prišli do ideje, da za naše prijatelje iz šole in vrtca naredimo ob prazniku valentinovo skromno darilce in jim povemo, kako jih pogrešamo. Majhno pozornost pa so otroci izdelali tudi za svoje starše.

»Pravo darilo je vselej le dobrota iz našega srca.« (misel dr. Antona Trstenjaka)

Zapisala: Brigita Pal, vzgojitelj predšolskih otrok – pomočnik vzgojitelja