V vrtcu Negova smo obeležili svetovni dan knjige, ki je 23. aprila. Dan je posvečen promociji branja, založništva in zaščiti avtorskih pravic ter intelektualne lastnine. Tako smo vzgojiteljice ob tej priložnosti posvetile mesec april področju jezika. Otroci imajo določene jezikovne sposobnosti osvojene že od doma. Ker pa se strokovne delavke zavedamo pomembne vloge jezika, se trudimo ponuditi spodbudno učno okolje, da se bodo te sposobnosti razvijale naprej. Področje jezika, ki je eno izmed pomembnih področij v Kurikulumu smo podkrepile z vsebinsko bogatimi pravljicami, pesmicami, igrami, vajami za artikulacijo govora, animiranjem raznoraznih lutk, lutkovnimi predstavami, pogovori,…  Otroške roke pa zelo rade posegajo tudi po knjižnem kotičku v vrtcu, zato imejte v mislih, da bo knjiga otrokom pomagala razumeti svet in jim prinesla sproščeno življenje. Pomembno je, da otroci vzljubijo knjigo že kot mladi bralci, saj ima knjiga neizmerno moč.

Nekaj nasvetov za skupno prebiranje knjig:

• določite poseben čas, ki bo namenjen samo branju;
  • otroku bodite vzor – naj vas vidi brati;
  • pustite mu naj si sam izbere knjigo;
  • začnite čim prej.

Želimo Vam, da bi uživali ob knjižnem jeziku, da bi bili trenutki druženja prijetni, hkrati pa veliko domišljije in tkanja nepozabnih vezi z Vašim otrokom.

Zapisala: Mateja Gjergjek, dipl. vzg.

ODDELEK 1 – 2 LET

ODDELEK 1 – 3 LETA