Migamo vse leto. Najbolj smo glasni med 16. in 22. septembrom. Enkrat na leto združimo moči in na glas pozovemo k spremembi potovalnih navad. Letos pod sloganom: Živi zdravo. Potuj trajnostno.

Tako smo se tudi mi v Negovi odločili, da bomo obeležili evropski teden mobilnosti. V tem tednu smo izvedli naslednje dejavnosti:

• izdelava plakata z naslovom Dan brez avtomobila, 22.9.2021,
  • preko računalnika ogled vsebin na temo trajnostna mobilnost,
  • poslušanje in prebiranje knjig na temo promet,
  • izdelovanje različnih prevoznih sredstev in prometnih znakov,
  • prepevanje pesmic na to temo,
  • prometni kino,
  • igra s prevoznimi sredstvi: avtomobili, tovornjaki, traktorji, letali…,
  • vožnja avtomobilov po zgrajeni cesti,
  • vožnja s poganjalci po improvizirani cesti ob prometnih znakih (1. starostna skupina),
  • daljši pohod (2. starostna skupina),
  • vožnja s kolesi, s skiroji in poganjači na asfaltnem igrišču, poljubno in ob ovirah (2. starostna skupina).

V sredo 22.9.2021 je potekala zaključna dejavnost (dan brez avtomobila):

• risanje na temo promet s kredo na cestišče (2. starostna skupina),
  • obisk policista, predstavitev poklica policist, policijskega vozila, pogovor o varnem obnašanju v prometu in sprehod skupaj s policistom (2. starostna skupina),
  • podelitev otroških odsevnih zapestnic (2. starostna skupina).

Z otroki smo se po skupinah pogovarjali o tem, da sodoben življenjski slog ni trajnosten ter, da lahko mi sami  z našimi dejanji vplivamo na varovanje okolja. Otroci so razumeli pomen le tega in skupaj smo se odločili za  TRAJNOSTNO MOBILNOST. Le ta pomeni premikanje na trajnostni način, kar vključuje hojo, kolesarjenje, uporabo javnega potniškega prometa in alternativne oblike mobilnosti. V našem vrtcu dajemo poudarek gibanju v naravi in ohranjanju čistega okolja, ter pri otrocih spodbujamo ter promoviramo bolj trajnostne načine potovanj.

Zapisala: Jasmina Paldauf, dipl. vzg.

ODDELEK 1-3 LETA

ODDELEK 3-4 LETA