Prav po tiho so nam božični škratki na ponedeljkovo jutro dostavili v igralnice posebno pismo. Bilo je pismo Božička. Otroci so se pisma neizmerno razveselili in z navdušenjem poslušali, kaj jim je dobri mož napisal. Zelo dobro so si zapomnili, da jih Božiček obišče v sredo 22. decembra. Prav nestrpno so ga pričakovali, zanj so se še posebej uredili in mu v zahvalo narisali risbe. Ker pa Božiček ne zmore obiskati vseh otrok na enkrat, sta ta poseben dan popestrili še božičkovi pomočnici. Vzgojiteljici sta za otroke pripravili božično pripoved z gledališčem Kamišibaj. Skupaj so zapeli tudi kakšno zimsko pesmico in tako v veselem, razigranem in prazničnem razpoloženju pričakali Božička in njegovega škrata. Ker so bili letos otroci v vrtcu Negova zelo pridni, je Božiček prav vse obdaril, škrat pa je poskrbel, da so se tudi malo posladkali. Otroci so v zahvalo Božičku predali svoje risbe, katerih je bil ta neizmerno vesel.

1-3 leta

3-4 leta