V vrtcu nas vsako leto obišče Pasavček. Otroci se skupaj z njim naučijo pravilnega vedenja v prometu. S projektom pa ozaveščamo tudi starše in stare starše, da svoje otroke na poti v vrtec ustrezno pripnejo z varnostnim pasom. Otroci v tem projektu zelo radi sodelujejo, saj jih prav lutka Pasavčka motivira k dejavnosti.

V okviru projekta smo izvedli različne dejavnosti s področja vedenja v prometu in prometnih pravil:

• otroci so se vozili s poganjalci, skiroji in drugimi prevoznimi sredstvi ter ob tem spoznavali prometne znake in prometna pravila;

• izvedli smo vadbeno uro s prometnimi znaki;

• otroci so likovno ustvarjali – ustvarjali so avtomobile, risali sebe v svojem avtomobilskem sedežu, izdelali kolaž prehoda za pešce in semafor…;

• izvedli smo sprehod po kraju in ob tem spoznavali prometna pravila in posebej nevarne odseke poti;

• otroci v najstarejši skupini so izdelali plakat;

• otroci so lahko preizkušali kako se morajo pravilno namestiti in pripeti v avtomobilskem sedežu;

• prepevali smo pesmi o prometnih sredstvih;
  • naučili smo se pesmico o Pasavčku;

Projekt Pasavček se v vrtcu izvaja že nekaj let zapored, zato otroci o prometu in vedenju v prometu že veliko vedo povedati. Iz leta v leto pa je tudi vse več ozaveščenih staršev, ki svoje otroke v avtomobilu vestno pripnejo v avtomobilskih sedežih in tako najbolje poskrbijo za njihovo varnost v prometu.

Fotografije si lahko ogledate v FOTOGALERIJI na sledeči povezavi: PASAVČEK

Zapisala: Melita Rader