»Mi smo mini maturanti v šolo bomo šli, ker smo maksi že postali danes se poslavljamo…«

Dne 10.6.2022 ob 16.30 uri v telovadnici OŠ dr. Antona T. Negova smo se z nastopom Mini maturanti poslovili od otrok, ki odhajajo v šolo.

Za uvod so otroci zapeli vrteško himno Majhni koraki. Celotno prireditev so vodili otroci. Prvi dve deklamaciji Prvič v vrtcu in Leva roka, desna roka sta napovedala Maša in Jan. Maruša in Lukas sta napovedala dva plesa Pomladna in Lepši svet. Tinkara in Neža sta skupaj napovedali dve pesmi, Pomladna in Poj z menoj. Gabrijela in Neli sta napovedali deklamaciji, Hvaležnost in Naša hiša. Zala je napovedala ples Pinocchio. Nadaljevali sta Ana in Nuša, ki sta napovedali pesem Kje živi pravljica? in Iz vrtca v šolo. Katarina in Tara sta napovedali deklamaciji Sporočilo in Pasavček. Nadaljevala sta Maša in Jan, ki sta napovedala dva plesa Ob bistrem potoku je mlin in Rašpla. Za konec sta Tinkara in Neža napovedali tri pesmi Šolarji smo, Prvič v šolo in Mini maturanti. Sledila je podelitev mapic, ki sva jo izvedli skupaj s Slavico. Slavica se je nato zahvalila vsem vzgojiteljicam za vso njihovo podporo in pomoč. Nato nas je nagovorila ravnateljica in otrokom zaželela čim lažji prehod v prvi razred. Za konec sem povedala še nekaj besed otrokom, prvošolcem in staršem, ter jim čisto za konec zaželela lepe in dolge počitnice.

Zapisala Jasmina Paldauf