Otroci so komaj čakali na dan, ko se bodo peljali z avtobusom v kopališče ter šli v bazen. Že cel mesec so navdušeno spraševali, »Kdaj gremo na plavalni tečaj? Jutri?« Skrbelo jih je, da so doma pozabili nahrbtnik, čeprav še je bilo kar nekaj dni do plavalnega tečaja.

Napočil je trenutek in z nahrbtniki, polnimi naših pričakovanj in navdušenja smo se odpeljali v Bioterme Mala Nedelja. Tam so nas pričakali 3-je plavalni učitelji oz. 1 učitelj in 2 učiteljici.

Najprej smo se vsi zapodili v otroški bazen in iskali »vodni zaklad«, a kaj hitro smo spoznali, da se ne bomo samo »namakali« v malem bazenu, ampak se zares učili plavalnih veščin.

Vsak otrok je sprva pokazal, kaj zna; ali se upa potunkati, zaplavati v globokem bazenu, … Na podlagi njihovih predznanj so jih plavalni učitelji razdelili v tri skupine, kjer so urili svoje plavalne veščine ter jih tudi nadgrajevali.

Kaj vse smo počeli, pa prikazujejo fotografije v galeriji (na spodnji povezavi).

plavalni tečaj

Zapisala: Mihaela Plemenič, dipl. vzg. pred otrok