V sredo, 25. 1. 2023 smo v vrtcu pri OŠ dr. Antona Trstenjaka Negova vzgojiteljice in otroci iz skupine 5-6 let organizirali druženje z dedki in babicami. Druženje je potekalo v telovadnici šole, otroci pa so se predstavili s plesno-glasbenim programom. Zbrane so tako na začetku pozdravili z vrtčevsko himno ”Majhni koraki”, nato so zapeli še pesmi ”Avto od mame” ter ”Škratki”, deklamirali pesem ”Babičina očala”, ter babice in dedke za trenutek ponesli v njihovo mladost s plesom ”Ob bistrem potoku je mlin”. Za konec pa so zaplesali še ples ”Sneg je tu”. Ob koncu programa so se otroci babicam in dedkom poklonili še z darilom, ki so ga sami izdelali v vrtcu, nato pa so jih povabili na plesišče. Vsi skupaj smo tako zaplesali še ”Račke”, ”V dolini tihi”, ”Čebelar” ter ”Ti, moja rožica”. Program in skupne plesne točke so poskrbeli za veliko dobrega vzdušja in zabave vseh zbranih, tako da smo srečanje zaključili na veseli in razposajeni noti.

Zapisala: Petra Slavinec, vzg.