V torek, 20. 6. 2023,  smo se otroci in vzgojiteljice iz skupine 5-6 let z avtobusom odpeljali v živalski vrt SikaluZOO. Kljub kratki vožnji z avtobusom je bila le-ta otrokom zelo všeč, še bolj pa so se veselili, da bodo videli in hranili različne živali. Ob prihodu so nas takoj pozdravile koze, ki so kar planile po hrani in se pustile “crkljati”. Videli smo tudi ponije, ovce, opice in druge bolj eksotične živali, kot je razvidno iz fotografij. V prijetni senci smo pomalicali in nato nadaljevali z ogledom in spoznavanjem živali. Med drugim smo si ogledali tudi kenguruje, nosate medvedke, kamele, kapibare, lame, rakune, lemurje, kameleone, kače, pajke in številne druge živali. Otrokom je ogled živalskega vrta bil zelo všeč, najbolj so se veselili, da so živali lahko božali in hranili.
Polni vtisov, utrujeni in zadovoljni smo se z avtobusom odpeljali še na sladoled, ki nas je prijetno ohladil in tako zaključili naš izlet.

~izlet v SikaluZOO~

zapisala: Bianca Kaučič Rajšp