V oktobru smo bili v vrtcu deležni zanimivih delavnic s strani Centra arhitekture Slovenije. Delavnice sta izvajali študentki fakultete za arhitekturo v Ljubljani.

Otroci so raziskovali svet lesa in ob različnih primerih ugotavljali njegovo barvo, gostoto, teksture in se poučili o njegovi uporabnosti. Spoznali so kateri les plava na vodi in kateri se potopi. Ogledali so si številne vrste lesa, hkrati pa spoznali njegove različne obdelave in oblike. Pogovor je tekel tudi o številnih poklicih, ki uporabljajo les kot material. Otroci so bili pravi raziskovalci lesa. Preizkusili so se tudi v rokovanju z mini opeko, ustvarjali so različne objekte in se ob tem zelo zabavali. Prisluhnili so zgodbici z naslovom IGI ŠPIC ARHITEKT (Andrea Beaty) ter se na koncu še preizkusili v arhitekturni jogi. Svoje telo so uporabili za različne ponazoritve arhitekturnih elementov.

Zelo bogata delavnica je bila pravo doživetje. Morda pa se tudi med nami skriva kakšen bodoči arhitekt?

Fotografije delavnic najdete na naslednji povezavi – igriva arhitektura

Zapisala: Valerija Tratnik, dipl.vzg.