Plavanje je ena izmed osnovnih športno-rekreativnih zvrsti in predstavlja naravno gibanje človeka, ki pa se ga je potrebno naučiti, razlikuje se od ostalih oblik gibanja zaradi specifičnega okolja – vode, v kateri se izvaja. Eden osnovnih namenov učenja plavanja je še vedno varnost pred utopitvijo. Pomembnost tega, da otrok vodo vzljubi, se v njej sproščeno igra in uživa je ključno za naslednje korake, ki vodijo k plavanju.
V  ponedeljek 20. 11. 2023 je napočil težko pričakovani prvi dan »PLAVALNEGA TEČAJA«. Otroci so polni pričakovanj in igrivih misli zjutraj veselo prišli v vrtec. Nahrbtniki so bili opremljeni z brisačami, kopalkami in plavalnimi očali. Seveda je bila vožnja z avtobusom prav tako pravo doživetje. Ob 7.30h smo se odpeljali v Bioterme Mala Nedelja, kjer sta nas  pričakala plavalni učitelj Anastazij in njegova pomočnica Anamari iz plavalne šole »Delfin« ter nas prijazno pozdravila.

Na zelo igriv in otrokom primeren način sta otroke navdušila nad iskanjem igrač v malem bazenu. Otroci so zelo pogumno in zavzeto iskali igrače ter tako že skozi igro usvajali prve plavalne veščine. Prav vsi so zavzeto sledili navodilom in pokazali kaj že znajo, ter tako omogočili plavalnemu učitelju in plavalni učiteljici vpogled v njihovo predznanje. Prvi dan je zelo hitro minil, polni pozitivnih vtisov smo se z avtobusom odpravili nazaj v vrtec, kjer nas je v jedilnici šole pričakalo kosilo, sledil je zaslužen počitek in odhod domov.

Sledila sta še dva dneva polna novih spoznanj in usvojenih plavalnih veščin, ki so doprinesla k temu, da so otroci tretji dan že zelo samozavestno plavali s pomočjo »penastih črvov« in tudi brez njih, ter deskali na mini »sup« deski, skakali v obroč na vodni gladini in še in še….

Kaj vam je bilo najbolj všeč na plavalnem tečaju?

• Tobogan, ka smo skakali pa iskali igrače
  • Da smo plavali, tobogan in to, ko smo skakali v obroče na vodi
  • Ko smo bili žoge in nas je metal v vodo
  • To ko smo mogli v obroč kot zajčki skakati, pa žabice in to, ka smo iskali igrače.
  • Iskanje igrač, pa da smo deskali pa žabice plavali in še zaspanega krokodila smo se igrali, pa tudi žoge smo bili
  • Zaspanega krokodila in to, da smo se učili plavati in to, da smo se vozili po tobogani v vodo.
  • To da smo plavali pod vodo.
  • Da smo se potapljali in iskali igrače pod vodo
  • To, da smo se tunkali pa plavali.
  • Zaspani krokodil mi je bil najbolj všeč.
  • Potapljati pa igrače iskati
  • Pa ka smo s črvom plavali po celen bazene
  • Na deski gor pa, da smo pod vodo bili in si mahali pod vodo

Kaj vse smo počeli, pa prikazujejo fotografije v galeriji (na spodnji povezavi)