Z otroci, oddelka 2-4 leta, smo se o tej temi veliko pogovarjali. Otroke je zanimalo kakšne barve in vonja je voda, kje vse jo najdemo, v kakšnih oblikah je in zakaj jo uporabljamo.

V različni literaturi smo iskali vodo v vseh oblikah o se o tem pogovarjali. S pomočjo tehnik aktivnega učenja smo odkrivali različna agregatna stanja vode. Otroci so povedali, da so vodo opazili tudi na našem sprehodu. Skupaj smo ugotovili, da je to potok, ne reka. Otroci so predlagali, da bi se odpravili na sprehod do potoka. Po potoku bi lahko spustili ladjice iz papirja, je predlagal en deček, vsi smo se s tem predlogom strinjali in si izdelali ladjice iz papirja, ki so jih otroci odeli v pomladne barve. Otroci so ob tej dejavnosti zelo uživali in razglabljali le kam v kakšna prostranstva se bo odpeljala njihova ladjica.

Zapisali Jasmina Paldauf in Brigita Pal