Sodelovanje staršev in vrtca

Sodelovanje med vrtcem in starši je pomemben vidik kakovosti predšolske vzgoje, saj prav to sodelovanje veliko prispeva k ustreznemu dopolnjevanju družinske in institucionalne vzgoje, ki temelji na skupnem cilju: omogočiti optimalno vzgojo in razvoj ter srečno in zdravo otroštvo.

V šolskem letu 2023/2024 bomo organizirali srečanja med otroki, starši in vzgojitelji v sledečih oblikah:

• Jesensko druženje – oktober 2023
  • Božično novoletne delavnice – december 2023
  • Srečanje z babico in dedkom – januar 2024
  • Družinsko srečanje – marec 2024
  • Zaključna prireditev » Mini maturanti« – junij 2024
  • Zaključna prireditev šole in vrtca – junij 2024

• Vključevanje staršev v vzgojni proces – kot soigralci otrok, ob raznih praznikih; predstavijo svoje delo, poklic… (možna vključitev staršev v skupino med 9.30 in 11.00 uro, po predhodnem dogovoru z vzgojiteljico),
  • vključevanje staršev v izvajanje celoletnih projektov,
  • sodelovanje staršev na zaključni prireditvi,
  • pisno komuniciranje s starši.

Strokovno predavanje za starše:

• 18. marec 2024: predavanje na temo: Pomoč in spodbujanje otrokovih veščin organizacije in samoregulacije (Sara Mičič, mag.psih.).
  • pogovorne ure: mesečna izmenjava informacij in pogovor o razvojnih značilnostih otrok,
  • skupni roditeljski sestanek – september 2023 in junij 2024,
  • roditeljski sestanek za starše novo sprejetih otrok, avgust 2024.